Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Plungiškiai tradiciškai metus palydėjo kultūros centre

Plungės kultūros centras Šv. Kalėdų dieną ne vieną dešimtmetį organizuoja Tradicinį pramoginį renginį visai šeimai „Kalėdų rytą“.

Šis renginys tradiciškai vyksta per Šv. Kalėdas – dieną, kuomet pildosi visos svajonės ir kuomet neįmanoma sutalpinti visų norinčių patekti į renginį.

Šiemet koncerto dalyviai klausėsi radijo stoties „Kar – 1“  pranešimų apie tai, kaip kipšams, elfams ir bitutėms sekasi ieškoti gėlės baltapusnės. sVEIKINA rajono savivaldybės vicemeras Juozas ŠlepetisJų tikslas vienas –  neleisti pražysti gėlei baltapusnei. Kai tik pražys gėlė baltapusnė pasirodys ir Kalėdų Senelis. Ragana ir jos komanda visaip stengėsi sutrukdyti gėlei pražysti, bet kadangi Kalėdos – stebuklų metas, tai Kalėdų Senelis rado kelią pas vaikus ir pasitikrino ar pavykusį koncertą vaikams dovanojo. Žiūrovams pritarus, kad koncertas vaikams patinka, Kalėdų Seneliui neliko nieko kito kaip tik išklausyti eilėr aštukų, kuriuos vaikai išmoko. Eilėraščius ir palinkėjimus puikiai deklamavo ir rajono savivaldybės vicemeras Juozas Šlepetis.

Baigiantis koncertui Kalėdų Senelis dar kartą dėkojo programą  rengusiems vadovams – Eglei Norkevičiūtei, Ilonai Baltikauskaitei,  Ritai Urniežienei, Sigitai Matulinei,  Indrei Gedminienei, Romui Jasevičiui, Editai Rimeikytei, Linai Lukošienei, Irenai Urbonienei.

Gruodžio 29 –ąją jau 29 kartą Plungės kultūros centras pakvietė visus į Tradicinį kamerinį vakarą „Senuosius palydint“. spragtukasNuo 1982 metų kultūros centro  pradėtas rengti kamerinis vakaras tapo labiausiai miestelėnų mėgstamas ir puikiai vertinamu. Šis renginys tiesiog „įaugęs į kraują“ ne vienai plungiškių kartai. Išskirtine trauka pasižymėjęs metų pabaigą vainikuojantis renginys traukia į Plungę ne tik rajono miestelių gyventojus, bet ir kaimynus iš Klaipėdos, Telšių, Šilalės. Naujieji emigrantai dėl šių renginių skuba namo iš Anglijos, Vokietijos ar Airijos.

Šiemet vakaro  programoje plungiškiai galėjo  gėrėtis pirmą kartą matydami Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupę.  Plungiškių emocijas prikaustė primarijus, žemaitis Nerijus Juška, šių metų  „operos švyturiai“ – Olga Konošenko ir Eligijus Butkus, bei baleto  grupė. bALETO GRUPĖ

Tik Plungės kultūros centro scenoje buvo sušokta siuita iš P.Čaikovskio baleto „Spragtukas“.

LNOBT baleto meno vadovė Tatjana Sedunova neslepia, kad jos vadovaujamai baleto grupei šis vakaras Plungės kultūros centre buvo taip pat išskirtinis – 2010-aisiais Lietuvos baletas šventė 85-metų jubiliejų, todėl šventinėje programoje, kurią išskirtinai matė tik plungiškiai, pasaulinę šlovę pelnę baletai ar jų siuitos.

Vakaro vedančioji – Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Arbačiauskaitė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto grupės meno vadovė  Tatjana Sedunova, populiariosios klasikos atlikėjai Vaida Genytė ir Merūnas Vitulskis išvykdami teigė, kad Plungės publika yra tikrai nepakartojama, o  į  kultūros centro renginius atvykti klasikos atlikėjams yra garbės ir prestižo reikalas.

Pasigėrėję scena iš P.Čaikovskio baleto „Gulbių ežeru“ S. Barberio „Narcizu“, ispanų šokiu iš A. Glazunovo baleto „Raimonda“, Ž.Bize –R. Ščedrin  „Toreadoras“, bei kitų baletų ištraukomis žiūrovai buvo pakviesti pakelti šampano taures už ateinančių metų sėkmę grojant Kultūros cento big-bendo grupei, vadovaujamai Romo Jasevičiaus, praneša Daiva Gramalienė Plungės kultūros centras.

Plungės.info

(Visited 27 times, 1 visits today)