Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Atidaryta unikali povandeninė paroda Plateliuose

Savaitgalį Platelių ežere, per narų vasaros stovyklą “Aqualangas”, atidaryta unikali galerija po vandeniu. Jos ekspoziciją galės apžiūrėti ežere nardantys žmonės.

“Aqualangas” siekia sukviesti žinomus ir pradedančiuosius menininkus eksponuoti savo darbus po vandeniu. Netradicinėje erdvėje žadama eksponuoti fotografijos, tapybos, vitražų, skulptūros, teatro ir kitų meno sričių grožį.

Iš pradžių po vandeniu buvo panardintos nuotraukos, atspausdintos ir paruoštos specialia technika. Povandeninę galeriją sudaro dvi parodos: povandeninės fotografijos profesionalo Sauliaus Kirvelos paroda ir A.Albriko mėgėjiškų fotografijų paroda. Iš viso pirmojoje parodoje eksponuojama daugiau negu 20 darbų, informuoja BNS.

Projektui įsibėgėjus “Aqualango” koordinatoriai planuoja kviesti įvairius menininkus, kurie sutiktų eksponuoti vitražo, tapybos, skulptūros darbus.

Bendradarbiaujant su jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis, ketinama organizuoti tarptautinius jaunimo mainus, stovyklas, plenerus ekologijos, meno temomis.

“Aqualango” galerijos sumanytojas, “Nardymo akademijos” vadovas ir instruktorius Andrius Albrikas sako, kad idėja įkurti galeriją po vandeniu kilusi seniai. Nardymo akademija, bendradarbiaudama su Žemaitijos nacionaliniu parku, nevyriausybinėmis organizacijomis bei menininkais, teigia ketinanti plėsti gerbėjų ratą bei veiklos sritis.

“Tai tik pradžia. Planuojame sukurti ir mobilias galerijas, kurias galėtumėme gabenti iš vienų ežerų į kitus, rengti tarptautines stovyklas, kurti povandeninę fotostudiją. Manau, “Aqualango” veiklose save atrasti galės kiekvienas, bent kiek besidomintis menu ar nardymu”, – sako A.Albrikas.

Povandeninė galerija veiks iki rugsėjo vidurio.

Plungės.info

(Visited 85 times, 1 visits today)
123456