Didieji vasaros renginiai

0
37

Joninės

Birželio 23-iosios vakarą Klaipėdoje Jono kalne tradiciškai organizuojama Joninių gegužinė. Unikali renginio vieta leidžia sujungti visus pagrindinius Joninių elementus – vandenį, žolynus ir ugnį.

Brass kvinteto koncertų ciklas „Nuo Joninių iki Žolinės”

Birželio 25 d. – rugpjūčio 16 d. (kiekvieną šeštadienį 20.30 val.). Vyks

Parkas prie Klaipėdos koncertų salės (Šaulių g. 36), esant lietingam orui – Klaipėdos koncertų salės fojė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Šermukšnis” – Tarptautinis teatrų festivalis

“Šermukšnis” – populiarina specifinius teatro žanrus netradicinėse erdvėse. Pristatomos įvairiausios teatro apraiškos, akcijos, improvizacijos, karnavalinės eitynės. Kartais – tai net ne teatras, o tiesiog teatrinė fantazija su muzikinėmis akcijomis, atrakcijomis, cirko numeriais, spalvomis, renginių gausa ir fantasmagorija pulsuojančiu senamiesčiu. Festivalis truks nuo liepos 1 iki liepos 3 d. imtinai Klaipėdos miesto senamiestyje.


Liepos 6-oji

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

 

Jūros šventė

Nuo 1934 m. jau 52 – ąjį kartą mieste organizuojama šventė tampa didžiausia vasaros fiesta, pasauliui skelbianti žinią apie Lietuvą kaip apie jūrinę valstybę ir apie Klaipėdą kaip apie draugišką ir atvirą uostą.

Didžiausia Klaipėdos šventė, švenčiama kiekvienais metais, paskutinį liepos savaitgalį. Jos metu vyksta koncertai, parodos, mugės, įvairios meninės akcijos, iškylos laivais, jūrininkų pagerbimo ceremonijos. Per šias dienas surengiama per 100 įvairaus amžiaus ir kultūrinių poreikių žmonėms skirtų renginių jūrine tematika miesto aikštėse ir skveruose, vyksta šventinė prekyba ir įvairiausios atrakcijos.
Tai laukiamiausia miesto gyventojų šventė, visiškai pakeičianti įprastą miesto gyvenimo ritmą, suteikianti daug įspūdžių visiems jos dalyviams. Jūros šventės metu sulaukiama apie pusę milijono lankytojų. Šventės koncertuose dalyvauja visi žinomiausi miesto ir šalies atlikėjai, kviestiniai užsienio kolektyvai
Jūros šventės metu vyksta ir tradicinės burlaivių regatos “BALTIC SAIL”, „SPRINT CUP”.

Šventės dienomis mieste apsilanko apie pusė milijono svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio, vyksta daugiau nei 100 įvairiausio pobūdžio renginių – ceremonijų, eisenų, parodų, koncertų, gatvės festivalių, mugių ir pan. Šventė vyks 3 dienas – nuo liepos 29 d. iki 31 d. imtinai Klaipėdos miesto senamiestyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Etnokultūrinis festivalis „Žuvys išgalvojo giesmes”

Tradicinė ir tarptautinė etnografinė žvejiško folkloro šventė.
Jos metu galima ne tik paskanauti žuvienės, rūkytos žuvies, tradicinių pyragų, meškinio, žolių arbatos, bet ir sužinoti senovinių valgių ar gydymo receptų.  Senųjų žvejiškų amatų pristatymo metu  pučiamos dumplės, pinami bučiukai, mezgami tinklai. Visas dienas šventėj vyksta folkloro kolektyvų koncertai. Vyks liepos 30 – 31 d. Smiltynėje.

 
Rugpjūčio 1-oji – Klaipėdos miesto gimtadienis

Jau tradicinė miesto šventė, organizuojama miesto piliavietės teritorijoje, prie Pilies muziejaus. Jos metu vyksta Kultūros magistrų apdovanojimo ceremonija bei renginys „Viešnagė viduramžių mieste”, kurio metu miestiečiai bei svečiai supažindinami su istoriniais amatais, šokiais, dainomis, riterystės menu.

Tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis pajūris”

Vienintelis šių žanrų festivalis Vakarų Lietuvoje. Kiekvienais metais festivalis rengiamas vis kita tematika. Didžiąją festivalio programos dalį sudaro festivalio rengėjo – Klaipėdos muzikinio teatro – premjeros ir koncertiniai projektai, taip pat dalyvauja Lietuvos bei užsienio simfoniniai ir kameriniai orkestrai, ansambliai, kvintetai, solistai ir dirigentai. Festivalis vyks rugpjūčio mėn. Klaipėdos muzikiniame teatre, Nidoje, Juodkrantėje, Plungėje.

 


Burlaivių regata

Tai vienas įspūdingiausių buriavimo renginių Baltijos jūroje.

Į Kruizinių laivų terminalą, Danę ir Memelio miesto krantines rugpjūčio 18-21 dienomis atplauks didieji burlaiviai iš svečių pasaulio šalių ir mažesnieji, taip pat ir jachtos. Regatos “The Culture 2011 Tall Ships’ Regatta” kuratorius Kipras Paldauskas neslėpė: tai, kad dauguma 2009 metais Klaipėdoje viešėjusių “The Tall Ships’ Races Baltic” regatos burlaivių panoro sugrįžti – “kaltas” jų geras priėmimas. Šįmet neribojamas įgulų amžius, praktiką didžiuosiuose burlaiviuose vėl atliks praktikantai. Antrą kartą garsiajai burlaivių flotilei lankantis jie švartuosis pačiame miesto centre, šalia muziejų, galerijų, barų, restoranų bei parduotuvių, o viską vainikuos koncertinė programa.

Regatoje gali dalyvauti bet kokie vienkorpusiniai buriniai laivai, kurių ilgis didesnis nei 9,14 m. pagal vaterliniją. Visi laivai turi atitikti regatos organizatoriaus „Sail Training International“ saugumo reikalavimus. Buriniai laivai skirstomi i keturias klases:

A klasė – visi laivai su tiesiosiomis burėmis (barkai, barkentinos, brigai, brigantinos ir pan.) ir visi kiti burlaiviai, kurių ilgis (LOA) didesnis nei 40 metrų, nepaisant jų apiburinimo tipo.

B klasė – tradicinio apiburinimo laivai (pvz. gafelinio apiburinimo šliupai, kečai, jolai ir škunos), kurių ilgis (LOA) mažesnis nei 40 metrų.

C klasė – modernaus apiburinimo laivai (bermudiniai šliupai, kečai, jolai ar škunos), mažesni nei 40 metrų ir nenaudojantys spinakerinių burių.

D klasė – modernaus apiburinimo laivai (bermudiniai šliupai, kečai, jolai ar škunos), mažesni nei 40 metrų ir naudojantys spinakerines bures.

 

 

 

 
Tarptautinis kalvystės pleneras „Keturi vėjai”

Šiandien Lietuvos kalvystė išgyvena atgimimo amžių. Turbūt nerasit miesto ar miestelio, kur šalia senųjų laikų restauruotų kalvystės darbų nesipuikuotų šiuolaikinių meistrų darbai. Profesionalūs Lietuvos kalviai savo amato paslaptis perėmę iš senelių ir prosenelių, perduoda šias žinias jauniems ir  talentingiems vaikaičiams. Noras išsaugoti senas tradicijas ir perimti naujausius šio amato subtilumus, bei populiarinti savo kūrybą visuomenėje, paskatino Lietuvos kalvius įkurti savo sąjungą bei kasmet organizuoti kalvystės plenerus.

Rugpjūčio 19-21 d. Piliavietėje arba Teatro aikštėje.

 

Meno akcija ,,Kit-kas parkui”

Meno akcijos metu Skulptūrų parke vyksta skulptūros dirbtuvės, skaitymai, muzikuojama, Ratuko šventė mažiesiems parko lankytojams, paruošiamas pranešimas istorine tema apie Skulptūrų parko teritoriją, laikinai eksponuojamos senosios skulptūros iš muziejaus fondų.Europos Rugpjūčio mėn. pabaigoje Klaipėdos Skulptūrų parke.

 

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „PLARTFORMA”

Tai – Klaipėdoje vykstantis tarptautinis šiuolaikinių vaizduojamųjų ir atlikėjų menų festivalis, jungiantis Lietuvos ir užsienio šalių menininkus. Kartu tai – daugiašalio kultūrinio bendradarbiavimo projektas, vienintelis tokio pobūdžio renginys ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione.Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai”

Festivalyje pristatoma Baltijos jūros regiono šalių naujausių trumpametražinių filmų, reprezentuojančių šių šalių kino meną, panorama. Žiūrovai gali susipažinti su šiuolaikinių mažųjų kino formų įvairove: dokumentika, animacija, vaidybiniai filmai ir ribiniai žanrai.

Festivalio metu vyksta seminarai, susitikimai su filmų kūrėjais, jų prodiuseriais distributoriais, filmų kūrimą remiančių fondų atstovais.

Festivalis prasideda Klaipėdoje ir tęsiasi Ventės rage  bei Vilniuje.

Festivalis vyks rugsėjo mėn. pabaigoje „Švyturio menų doke”, Naujojo Uosto g. 3.

 

Krepšinio čempionatas

Svarbiausios ir didžiausią prestižą turinčios “FIBA Europe” varžybos. Pirmasis Europos čempionatas buvo surengtas 1935 metais Ženevoje (Šveicarija) ir nuo tada jo amstas bei reikšmė nuolat auga. Klaipėdoje vyks D grupės rungtynės, kuriose dalyvaus komandos iš Rusijos, Gruzijos, Slovėnijos, Belgijos, Ukrainos ir Bulgarijos. Čempionatas vyks nuo 2011-08-31 iki 2011-09-05.