Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Jaunimas aktyvesnis beieškant darbo

Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje pirmąją šio mėnesio savaitę įregistruota daugiau nei 8 tūkst. bedarbių – vidutiniškai per dieną 2065. Daugiau nei pusė iš jų jaunesni negu 25 m. amžiaus. Kaip ir prognozuota, ieškodami darbo, pirmosiomis liepos dienomis į teritorines darbo biržas kreipėsi daugiau jaunimo, skelbia Lietuvos darbo birža.

Iš visų per savaitę registruotų bedarbių 22,1 proc. yra asmenys, atleisti iš darbo per pastarąjį pusmetį, daugiau nei pusė anksčiau nėra dirbę pagal darbo sutartis arba yra ilgalaikiai bedarbiai.

Savaitės įdarbinimo ir laisvų darbo vietų registravimo rodikliai išlieka gana aukšti: padėta įsidarbinti 3,1 tūkst. asmenų, darbdaviai registravo 2,1 tūkst. laisvų darbo vietų. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsti beveik 2 tūkst. asmenų, iš jų – 57 proc. įsigijo verslo liudijimus laikotarpiui iki 6 mėnesių, 21 proc. atliko viešuosius darbus, 18 proc. įdarbinti subsidijuojant.

Praėjusios savaitės pabaigoje šalyje buvo registruota 324,4 tūkst. bedarbių – tai sudarė 15 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų, skelbia Lietuvos darbo birža.

Plungės.info

(Visited 46 times, 1 visits today)
123456