Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kino Gerumo Odisėja 2009: Gera Daryti Gera

Dar pavasarį studija „Nominum“ ir VšĮ „KiNo kontora“ kvietė visus geros valios žmones prisidėti prie projekto „Kino Gerumo Odisėjos 2009: Gera Daryti Gera“. Šis projektas skirtas Lietuvos tūkstantmečiui paminėti ir dedikuotas solidarumui su vaikais, sergančiais onkologinėmis ligomis. Tai galimybė paaukoti savo laiką, mintis, maldas ir talentus sergantiems vaikams.

Plungėje šią akciją inicijavo ir vykdė rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba. Į kvietimą dalyvauti atsišaukė net 12 rajono bendrojo lavinimo mokyklų, o tapti projekto partneriais sutiko Plungės LIONS klubas. Dvi savaites mokyklose vyko gerumo pamokos, kurių metu buvo demonstruojamas pasaulyje geriausiu dokumentiniu filmu pripažintas režisieriaus Arūno Matelio filma „Prieš parskrendant į Žemę“. Pokalbius „Kaip susitaikyti su liga“ vedė Plungės pedagoginės- psichologinės tarnybos ir rajono bendrojo lavinimo mokyklų psichologės bei mokytojai. Po to, jaunimas pynė „Vilties girliandas“, ruošė dovanėles iš savo rankdarbių su palinkėjimais, maldelėmis ir šiltais žodžiais, skirtais ne tik ligoniukams, bet ir jų tėveliams bei gydantiems medikams.

Lapkričio 17–osios vakarą  Plungės kultūros centre vyko baigiamasis odisėjos „Gera Daryti Gera“ akcentas. Savo vizitu Plungės rajono žmones pagerbė pats režisierius ir prodiuseris, daugybės elitinių konkursų ir premijų laureatas, Arūnas Matelis su žmona Algimante. Garbingus svečius priėmė rajono merė, šios akcijos Plungės rajone globėja E.V.Lapukienė.

Po to įvyko kūrybinė laboratorija „DOX  LAB“, skirta „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“, su Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Saula“ jaunaisiais aktoriais, jaunimo organizacijų ir neformalių jaunimo grupių atstovais.

Nuo ryto kultūros centro fojė pasipuošė spalvingais drugeliais, aitvarais, gulbėmis, balandžiais. Sienas papuošė popierinės vaikiškos rankelės ir pėdelės su linkėjimais pasveikti ir neprarasti vilties. Vėliau skambėjo lyrinės dainos bei eilės, skirtos meilei, pagarbai, bičiulystei.

Prieš filmo peržiūrą Plungės LIONS klubo vyrai įteikė 1000 litų labdaros čekį jaunai plungiškių šeimai, kuri augina 3 metų sergantį sūnelį.

Renginio metu režisierius A.Matelis dėkojo plungiškiams, taip gausiai dalyvavusiems šioje labdaringoje gerumo akcijoje ir pažadėjo tarpininkauti, kad jaunimo delegacija, lydima rajono jaunimo reikalų koordinatorės L.Vaitkevičienės, turėtų galimybę pati perduoti dovanėles, linkėjimus tiems, kam jie ir skirti.

Gerumo akcija įrodė, kad žmonių širdyse dar yra daug gerumo, atjautos, atsidavimo. Gerumo žemėlapyje oranžiniu kaspinėliu spindės ne tik Plungės miestas, bet ir Alsėdžiai, Kuliai, Nausodis, Narvaišiai, Plateliai, Žemaičių Kalvarija, Žlibinai, Staneliai.

Akcijos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja už supratimą ir šilumą minėtų seniūnijų bei Plungės „Saulės“ gimnazijos, Senamiesčio vidurinės, „Ryto“ pagrindinės ir Technologijų ir verslo mokyklų mokytojams ir mokiniams.

Lolita Vaitkevičienė Plungės jaunimo reikalų koordinatorė

123456