Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Klaipėdietis įrodė – viskas įmanoma

Kojos avarijoje netekęs klaipėdietis įveikė Kuršių marias.

48-erių klaipėdietis Valdas Grušas ryžosi plaukdamas mariomis iš Preilos pasiekti kitapus esančius Šturmus. Prieš startą Preiloje vyras nerimavo, svarstė, ar marios jam pasiduos. Pasak Grušo, perplaukti marias – iššūkis. O iššūkiai vyrui patinka. Pernai klaipėdietis  perplaukė Platelių ežerą. 3,5 kilometro vyras įveikė per mažiau nei dvi valandas. Šįkart atstumas triskart ilgesnis, tad plaukiką žvejų valtimi pasiryžo lydėti svainis ir uošvis. Valtis plaukikui – ne tik orientyras, kur plaukti. Taip ir  saugiau  – šalia esantys pasiėmė šokolado ir karštos arbatos, kad per marias plaukiantis galėtų sušilti, pasisemti jėgų. Be to, palyda teigia saugojusi, kad beplaukdamas vyras mariose neįsipainiotų į žvejų tinklus.
Iš Preilos startavęs 13 valandą,Šturmus klaipėdietis pasiekė apie 18.30 val. Per pusšeštos valandos  Grušas įveikė daugiau nei 11 kilometrų .Jis prisipažino esantis pavargęs, bet laimingas Esą sunkiausi buvę paskutiniai metrai ,kai krantas rodėsi jau ranka pasiekiamas. Laukiantieji neslėpė susižavėjimo. Tvirtino, kad net būdami sveiki  tokiam iššūkiui nesiryžtų .
Vandens Grušas sako bijojęs nuo 10-ties metų – mat tuomet skendo. Pradėti plaukti išdrįso būdamas 45-erių, kai draugas pagamino specialų protezą su plaukmenimis. Ruošdamasi plaukimui per marias vyras treniravosi baseine.
Plaukimu vyras savotiškai pažymėjo sunkiausią gyvenimo lūžį. Būtent rugpjūty, kai Grušui buvo 24-eri  motociklų turizmo pirmenybėse per avariją  jis neteko kojos. Po  24-erių metų taip pat rugpjūty jis paneigė negalią. Anot  artimųjų, perplaukdamas  marias vyras įrodė, kad tik nuo stiprybės, pasiryžimo nugalėti kliūtis priklauso gyvenimo pilnatvė. Grušas įrodė, kad  viskas įmanoma.

 

Griežtai draudžiama www.plungės.info paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti aktyvią www.plungės.info nuorodą kaip šaltinį. 

 

 

Plungės.info

(Visited 51 times, 1 visits today)
123456