Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Miškininkų dovana – šimtas tūkstančių eglės šakų

Įžiebtos pirmosios šventinės girliandos, o kartu su jomis ir didžioji miesto eglė skuba sutikti Šventas Kalėdas ir Naujuosius metus tinkamai pasiruošus. Iš daugybės rūpesčių vienas pagrindinių, kaip ir kur įsigyti kalėdinę eglutę ar kvepiančią jos šaką namams papuošti.

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, pagalbą siūlo miškininkai. Jie rengia akciją, kurios metu eglaičių šakas dalins nemokamai. Žaliaskarės šaka ir papuoš namus ir padės sutaupyti.

Šiemet Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija (GMU) rengia akciją “Parsinešk Kalėdas į savo namus”, kurios metu eglių šakas žmonėms dovanos visos 42 šalies miškų urėdijos. Pernai rekordinio masto renginys vyko net 123–jose Lietuvos vietose. Buvo planuota gyventojams padovanoti apie 40 tūkst. šakų, bet išdalinta gerokai daugiau. Akcijos rengėjų teigimu, šalyje buvo išdalinta beveik šimtas kilometrų eglišakių.

Šiemet miškininkai ketina pagerinti praėjusių metų rekordą ir planuoja išdalinti ne mažiau nei 100 tūkst. eglišakių. “Pasistengsime, kad kuo daugiau žmonių parsineštų mūsų dovanotą kalėdinę šaką. Norime, kad neskriausdamas gamtos kiekvienas galėtų parsinešti į namus mažą dalelę miško”,- žada miškininkai.

“Pernai vykusi akcija tikrai pasisekė. Miškininkai – tradicijas puoselėjantys žmonės. Tikime, jog ir eglišakių dovanojimo akcija išaugs į gražią prasmingą tradiciją, kuri kasmet įtrauks vis daugiau vaikų ir suaugusių gyventojų”, – teigia generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas.

Eglučių šakų dovanojimo akcija – daugiatikslė. Ji prisideda prie gamtosaugos ir ugdo bendrapilietiškumą, kūrybinius sugebėjimus iš šakos sukurti menines kompozicijas.

“Prieš didžiąsias žiemos šventes prasideda eglaičių jaunuolynų “retinimas”. Puošdami namus Kalėdų eglute ir įtraukti į šventinį šurmulį daugelis net nespėja pagalvoti, jog miškas neteko dar vieno medelio. Didelę žalą padaro eglučių vagystės, nes kai kurie asmenys, siekdami pasipelnyti, slapčiomis iškerta gražiausius, perspektyviausius medelius”, – sakė B. Sakalauskas.

Prieš Kalėdas miško apsauga, kaip ir kasmet, bus ypač sustiprinta. Šakų dovanojimo akcija irgi puiki priemonė nuo miško vagių: kuo mažiau eglučių žmonės pirks, tuo mažiau jų bus norima pavogti.

Papuošta eglės šaka tikrai atneš Kalėdų nuotaiką į namus ar darbovietes, o ir gamta nebus nuskriausta, nes šakas miškininkai paruoš miško kirtimų valksmuose.

Akcija prasidės likus savaitei iki Kūčių – gruodžio 17 dieną nuo 14 valandos. Šakos bus dalijamos visų Lietuvos didžiųjų miestų ir miestelių centrinėse aikštėse. Anot miškų urėdų, išgyvenant ne pačius geriausius laikus reikia būti solidariems ir pasirūpinti, kad Kalėdų simbolis – eglutės šaka – papuoštų ir sunkiausiai besiverčiančių žmonių namus.

Vilniuje akcija vyks Katedros, Rotušės ir Europos aikštėse, Kaune – Kauno Rotušės aikštėje, prie Kauno rajono savivaldybės, Klaipėdoje – Teatro aikštėje, Šiauliuose – centrinėje miesto aikštėje, prie Šiaulių kolegijos, praneša Andrius Vancevičius, Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas.

Plungės.info

Daugiau informacijos:

Informaciją apie akcijos vietas prieš savaitę galima bus rasti internete adresu www.gmu.lt, taip pat informaciją suteiks artimiausia miškų urėdija ar girininkija

(Visited 45 times, 1 visits today)
123456