Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pėdkelnės ir etiketas: ko paisyti?

pedkelniu etiketasAr teko kada pagalvoti, kad pėdkelnės atskleidžia ne tik moters stilių, bet tam tikra prasme – ir intelektą? Pavyzdžiui, daugelis merginų ir moterų žino, kad pėdkelnių nedera dėvėti su atviromis basutėmis. Tačiau tikrai ne viena susimąstys, ar be pėdkelnių dera pasirodyti biure ar oficialiame priėmime? Ar ne kvailai atrodys moteris, vidury vasaros mūvinti pėdkelnes? Kokias pėdkelnes derėtų rinktis prie oficialaus stiliaus kostiumėlio ir elegantiškų batelių? Tokie ir analogiški klausimai tikrai kyla ne vienai.

Renkantis drabužius, aksesuarus, pravartu atsižvelgti į tai, kur einame, kokia proga, kokiu laiku ir kokioje vietoje vyks tam tikras renginys. Tačiau to pakanka ne visada, nes reikia ir įgimto stiliaus jausmo, suvokimo, kas ir kada tinka. Ir tai nieko bendra neturi su merginos ar moters finansine padėtimi ar padėtimi visuomenėje. Tikriausiai pritariate šiai minčiai, nes ne viena turtinga moteris yra „nusirengusi“ ir patyrusi tikrų tikriausią fiasko. Neretai kojinių ar pėdkelnių buvimas ar nebuvimas parodo ir asmens vidinę kultūrą. Analogiškai asmenybę atskleisti gali ir apatinis trikotažas, tačiau apie jį išsamiau – kituose straipsniuose.

Grįžtant prie pėdkelnių ir atsakant į straipsnio pradžioje pateiktus klausimus, biuruose, oficialiuose renginiuose ir priėmimuose derėtų mūvėti plonas natūralios kūno spalvos, tik jokiu būdu ne per tamsaus tono ir ne blizgias pėdkelnes. Juodos pėdkelnės mūvimos, kai priėmimas vyksta vakare ar kai tai kokteilių vakarėlis. Juodų pėdkelnių nedera mūvėti su šviesių ar pastelinių tonų suknelėmis – tai paprasčiausiai atrodo juokingai.

Protokolas skelbia, kad pėdkelnes būtina dėvėti oficialių renginių, kuriuose dalyvauja aukšto rango pareigūnai, metu. Nors būta atvejų, kad žymios moterys, juose pasirodžiusios be pėdkelnių, nei mados ekspertų, nei renginio organizatorių nemalonės nesusilaukia – jos tiesiog laužo taisykles, nes tai gali sau leisti. Jei nežinote, kokias kojines mūvėti tam tikro renginio metu, rinkitės ilgas sukneles arba kelnių kostiumėlį – išvengsite šios problemos. Beje, nepamirškite, kad labai svarbi jūsų įvaizdžio dalis yra ir apatinis trikotažas, nors aplinkinių jis ir nėra matomas. Dailūs apatinukai leidžia pasitikėti savimi ir net patobulina figūrą.

123456