Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Plungiškiai su latviais skatina sporto populiarumą

Įgyvendinant projektą „Teritorinis bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės – bendros sportinės veiklos ir kuriamas pagrindas ateičiai”, šių metų sausio 15-16 dienomis vyko seminaras „Nuolatinis bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės: minčių lietus”.

Su projekto partneriais iš Bauskės plungiškiai susitinka jau ne pirmą kartą. Tiesa, šis susitikimas buvo ypatingas – rankas teko spausti naujiesiems projekto vykdytojams. Po teritorinės administracinės reformos, Latvijoje vykusios 2009 metais, pasikeitė projekto partneris, ir vietoje Bauskės miesto savivaldybės projekto įgyvendinimą tęsia Bauskės regiono savivaldybė.

Seminaro „Nuolatinis bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės: minčių lietus“ pavadinime esantis žodžių junginys „minčių lietus“ arba „smegenų šturmas“ (angl. brainstorming) bemaž  prieš 70 metų buvo pavartotas vienos tarptautinės reklamos agentūros. Tai netradicinis problemų sprendimo, naujų idėjų generavimo būdas, žadinantis asmens kūrybiškumą. „Minčių lietus“ tinka visur, kur reikalinga idėjų gausa bei įvairios žmonių patirtys.

Šis metodas buvo sėkmingai pritaikytas seminare Bauskėje, kuriame dalyvavo po šešis Plungės rajono ir Bauskės regiono savivaldybių atstovus. Plungiškių delegaciją sudarė Plungės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai – Rasa Jonušienė, Alvydas Viršilas ir Remigijus Ačas, Plungės neįgaliųjų klubo „Atgaiva“ narė Eugenija Kurmienė, Telšių apskrities automobilių – sveikatingumo klubo „Rats“ valdybos pirmininkas Kazimieras Kazragis, Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokytojas treneris Giedrius Budginas.

Bauskei atstovavo regiono savivaldybės tarybos narys Janis Feldmanis, Vystymo ir planavimo skyriaus projektų vadovas Laimonis Valevičius, Sporto skyriaus vedėja Inga Ubele, sporto klubo „Memele” direktorius Zintis Alksnis ir kiti.Seminaro akimirka

Seminarą pradėję šeimininkai pasveikino susirinkusiuosius. Bauskės regiono savivaldybės tarybos narys Janis Feldmanis pasidžiaugė galimybe prisidėti prie projekto įgyvendinimo bei, jo žodžiais tariant, tęsti tai, kas nuolat vyksta – latviai ir lietuviai nuo seno rengia įvairias sporto varžybas, dalyvauja vieni kitų organizuojamuose turnyruose. Pranešimą apie 2010 metais planuojamas sportines veiklas sporto klube „Memele“ skaitė klubo direktorius Zintis Alksnis. Šio klubo sporto salėje nuolat treniruojasi sportininkai. Krepšinio, futbolo, salės ritinio (angl. floorball) žaidėjai, lengvaatlečiai treniruojasi pagal grafiką, kai nuo 15 valandos salės nebereikia šalia esančios Bauskės pirmosios vidurinės mokyklos moksleiviams. Bauskėje besimokantys ir dirbantys sportininkai nuolat keičia vieni kitus komandose – išvyksta gyventi kitur arba emigruoja į užsienį. Prieš kelerius metus būdavo, kad net iki 22 val. 30 min. sportininkai treniruodavosi, tačiau da bar, mažėjant sportuojančiųjų, sporto klubo „Memele“ salės durys užsidaro apie 21 val. Klubas  organizuoja sportines varžybas, pritraukiančias nemažai žiūrovų: mažojo futbolo turnyrus, krepšinio varžybas ir pan. Anksčiau vykdavo „Darbuotojų spartakiados“, kai tarpusavyje rungtyniaudavo „Gydytojų“, „Mokytojų“, Autošaltkalvių“ ir kitų profesijų atstovų komandos. Didžiausios vykusios spartakiados metu dalyvavo net 22 darbuotojų kolektyvai.

Latvijoje ypač populiarus ledo ritulys. Bauskė, neturinti savo ledo arenos, turi net 3 ledo ritulio komandas. Vis labiau pamėgiamas salės ritinys – žaidimas įdomus ir patrauklus, savo populiarumu nenusileidžiantis tinkliniui.

Vasarą organizuojamos sporto stovyklos. Vienu metu sporto klubas „Memele“ gali priimti 60 sportininkų, o kartais ir 80 entuziastų sportuoja salėje bei šalia esančiame stadione. Stovyklose dirba buvę Bauskės sporto mokyklos auklėtiniai.

Inga Ubele pristatė Bauskės stadiono 2008-2009 metų projektinę patirtį ir plėtros perspektyvas. 1966 metais pastatytam ir kas dešimt metų atnaujinamam stadionui 2003 metais buvo parengtas pirmasis plataus masto rekonstrukcijos projektas. Negavus lėšų iš Švietimo ministerijos, buvo kreiptasi į Gynybos ministeriją dėl paramos įgyvendinant projektą. Gavus Gynybos ministerijos sutikimą skirti lėšų (350 000 latų), Latviją užklupo finansinė krizė, o projekto sąmata išaugo. Tuometinei Bauskės rajono savivaldybės tarybai teko spręsti, kur rasti lėšų numatytiems rekonstrukcijos darbams įgyvendinti (projekto sąmata siekė 1 mln. latų). Taryba vis tik išsprendė finansines problemas, ir 2008 metų gruodį prasidėjo pirmieji stadiono rekonstrukcijos darbai.Seminaro akimirka

Stadiono rekonstrukcija baigta 2009 metais ir rugsėjo mėnesį vainikuota vaikų sportinėmis varžybomis. Šiame stadione vienu metu galima užsiimti 6-7 sporto šakomis iš karto, stadionas atitinka tarptautinius lengvosios atletikos varžybų organizavimo reikalavimus. 2010 metais planuojami trys dideli sporto renginiai: Latvijos sporto veteranų sąjungos varžybos, Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionatas, Latvijos lengvosios atletikos taurės varžybos. Inga Ubele, kalbėdama apie sportinę veiklą Bauskėje, pabrėžė, kad jos, kaip savivaldybės Sporto skyriaus vedėjos, pareiga – stengtis išlaikyti gyventojų susidomėjimą sportu, o svarbiausia  – masinio sporto populiarinimas. Tai – jaunimo, suaugusiųjų, neįgaliųjų varžybos. Organizuojami ir profesionalų sporto turnyrai. Du kartus per metus rengiamos neįgaliųjų sporto šventės, kuriose dalyviai sportuoja pagal galimybes. Inga Ubele maloniai pakvietė Plungės neįgaliųjų klubą „Atgaiva“ bendradarbiauti ir apsvarstyti galimybę dar šią vasarą dalyvauti neįgaliųjų sporto šventėje Bauskėje.

Pasidalinti idėjomis, kaip aktyviau plėtoti užsimezgusius ryšius sporto srityje, teko ir Plungės rajono savivaldybės atstovams. Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas savo pranešime pabrėžė, kad plungiškiai taip pat aktyviai sportuoja. Plungės sporto mokykla turi per 500 moksleivių, kurie treniruojasi net dešimtyje sporto šakų. Aktyviai  veikia ir 15 sporto klubų, sportuoja neįgalieji. 2010 metais planuojamos rajono futbolo, krepšinio pirmenybės. Galbūt bus tęsiama tradicija rengti tarptautinius šachmatų ir futbolo turnyrus. Šios sporto šakos, kaip ir krepšinis, lengvoji ir sunkioji atletika, regbis, orientavimosi sportas, dziudo ir sambo imtynės, baidarių ir kanojų irklavimas, automobilių sportas – tai šakos, turinčios gilias tradicijas Plungėje.

Telšių apskrities automobilių – sveikatingumo klubo „Rats“ valdybos pirmininkas Kazimieras Kazragis pristatė automobilių sporto perspektyvas, Plungės neįgaliųjų klubo „Atgaiva“ narė Eugenija Kurmienė pasikeitė informacija su Inga Ubele dėl planuojamų neįgaliųjų sporto renginių.

Plungės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai kartu su kitais seminaro dalyviais aptarė tolimesnę projekto eigą, daug diskutavo apie planuojamą ypač spalvingą sporto šventę „Liela Balva“ (latv. – „Didysis prizas”), kuri vyks Plungėje šių metų gegužės mėnesį. Zintis Alksnis patikino, kad būtent žaidimas „Liela Balva” galėtų sutelkti tiek latvius, tiek lietuvius bendrai sportinei veiklai ateityje.

Grįžti prie pagrindinio seminaro „Nuolatinis bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės: minčių lietus“ klausimo pakvietė Laimonis Valevičius, kuris siūlė realiai planuoti būsimas bendras sportines veiklas tarp projektą įgyvendinančių savivaldybių. Projektas baigsis šių metų birželio 30 dieną, tačiau bendradarbiavimas tarp partnerių neturi nutrūkti, o privalo tęstis ir po numatytų veiklų įgyvendinimo. Susitarta, kad ateityje bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės bus grįstas sportu: planuojama pasikeisti sporto varžybų tvarkaraščiais ir informuoti vieniems kitus apie galimybes dalyvauti bendruose renginiuose. Informacijai skleist labai pasitarnaus pagal projektą sukurtas interneto p uslapis www.latlitsport.eu, kuriame bus skelbiami naujausi sporto pranešimai.

Antrąją seminaro dieną dalyviai turėjo galimybę aplankyti Bauskės apylinkėse esančias sporto sales. Nustebino salių ir inventoriaus naujumas, sportuojančiųjų gausa. Vienoje aplankytų mokyklų salių vyko rankinio turnyras, šalia Bauskės stadiono esančiose patalpose – stalo teniso pirmenybės bei vieno stalo žaidimo rajoninės varžybos. Po šios darbinės išvykos teko pripažinti, kad sporto bazės Bauskėje nuolat plečiamos, dirba entuziastingi žmonės.

Po seminaro „Nuolatinis bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės: minčių lietus“ Bauskėje peršasi išvada, kad būtina sudominti trenerius ir sporto visuomenę galimybe bendradarbiauti, skleisti informaciją apie sporto renginius Plungėje ir Bauskėje, tuomet nereikės dirbtinai kurti bendradarbiavimo planų.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.
K. Kazragio nuotraukos

(Visited 121 times, 1 visits today)
123456