Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

“Sidabrinė gervė” atskrenda į Plungę

Šiandien Plungės miesto Senamiesčio aikštėje naktinius kino seansus po atviru dangumi surengs per visą Lietuvą keliaujantis vasaros festivalis “Sidabrinės gervės naktys”, kurį pristato Lietuvių kino akademija.

Po 21.30 val. ant Plungės kultūros centro pastato susirinkusiems žmonėms bus parodyti trys šiuolaikinių kūrėjų darbai: dokumentinis filmas ,,Upė” (rež. Julija ir Rimantas Gruodžiai), trumpametražis filmas ,,Aš tave žinau” (rež. Dovilė Šarutytė) ir pilnametražis filmas ,,Atsisveikinimas” (rež. Tomas Donela). Drauge su kino festivaliu į Plungę atvyks populiarūs šalies aktoriai ir režisieriai.

“Sidabrinės gervės naktys” festivalio atidaryme Šakiuose lankęsis garsus aktorius Rimantas Bagdzevičius įsitikino, kad žmonės pasiilgę tokių renginių. ,”Ir aktoriai pasiilgę tokių susitikimų, pokalbių apie kiną”, – sako R. Bagdzevičius. Aktorius teigia, kad per dešimtmečius filmų kūrimo stilius gerokai pakito.     

Plungiškiai turi teisę didžiuotis, kad jų mieste gimė ne vienas talentingas nūdienos aktorius. Kultūrinis židinys Plungės krašte teberusena gana gražiai, tik kino, deja, stinga. Lietuvos kultūros sostinės tąsos renginių – labai daug. Turime ir folkloro festivalį “Saulelė raudona”, ir pučiamųjų orkestrų festivalį. Plungiškiai – labai savo kultūrą puoselėjantys žmonės. Sakyčiau, kad tai Lietuvos kultūros elito kalykla. Tačiau kino teatras senokai užsidaręs, tad festivalis “Sidabrinės gervės naktys” atvyksta kaip į tuščią nišą”, – teigė A. Krauleidis.
     Vietiniai renginių organizatoriai patikino, kad vasaros kino festivalį Plungės mieste ketina pasitikti itin įdomiai. Visų pirma, kiną čia žadama rodyti tiesiai ant baltutėlės renovuoto Plungės kultūros centro sienos. O nuo 20.30 val. renginį plungiškiai galės pasispalvinti gyvenimą žaismingais muilo burbulais. Plungės rajono jaunimo reikalų taryba ir Rietavo jaunimo klubas “Progresas” maloniai kviečia visus, jaunus ir suaugusius, į muilo burbulų fiestą. Gražiausių burbulų savininkų lauks siurprizai! Festivalio vakarui planuojama atsivežti specialius “burbuliatorius”, kurie išpūs neregėto dydžio burbulus. O ir visi vaikai su tėvais kviečiami atsinešti savo muilo burbulų ir juos pūsti. “Tegul visa Plungės miesto aikštė raibuliuoja įvairiomis muilo burbulų spalvomis. Juk kino pasaulis – toks spalvingas. Tegul ir šiapus ekrano jis bus ne ką mažiau patrauklus…”, – sakė ,,burbuliatoriaus” organizatoriai Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai Lolita Vaitkevičienė ir Egidijus Gricius.

Plungės.info

123456