11.3 C
Plungė
2024 / 03 / 28

Visoje Europoje ir Lietuvoje „Greičio maratonas” prasideda

Ar jau skaitėte?

Balandžio 17 d. – 23 d. Lietuvos policijos pareigūnai dalyvauja greičio kontrolės priemonėje „Speed Marathon” (liet. „Greičio maratonas”), kurią inicijavo Europos kelių policijos tinklas TISPOL. Reaguojant į tragiškų eismo įvykių virtinę Europos keliuose, daugelio Europos šalių kelių policijos pareigūnai keliuose vykdo aktyvią leistino greičio kontrolę.

- Reklama -

„Greičio maratono” metu Lietuvoje stacionarūs greičio matuokliai veikia itin jautriu režimu, o magistraliniuose keliuose vykdoma papildoma greičio kontrolė policijos skiriamaisiais ženklais nežymėtais automobiliais.

„Saugaus ir leistino greičio nesilaikymas, nepasirinktas tinkamas važiavimo greitis yra pagrindiniai veiksniai, įtakojantys skaudžias eismo įvykių pasekmes”, teigia Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. „Greičio maratono” metu ypatingą dėmesį nukreipsime į skaudžiomis eismo nelaimėmis liūdnai pasižymintį kelią „Via Baltica”. Norime aiškiai pasakyti, kad policija netoleruos neatsakingo vairavimo, beatodairiško greičio viršijimo, pavojingo ir chuliganiško elgesio šalies keliuose. „Greičio maratonas” yra nukreiptas į vairuotojų sąmoningumo didinimą ir atsakomybės už savo elgesį skatinimą.” – teigia V. Grašys.

„Pagrindinis mūsų greičio kontrolės priemonės tikslas yra prevencija. Mes norime, kad kiekvienas vairuotojas susimąstytų ir pasirinktų ne tik leistiną, bet kartu ir saugų, važiavimo sąlygas atitinkantį greitį. Tik tokiu būdu galima išvengti keliuose kylančių grėsmių, sumažinti galimų eismo įvykių tragiškas pasekmes eismo įvykių tragiškas pasekmes. „Mes norime pasiekti vairuotojų sąmonę, o ne pinigines” – teigia TISPOL Prezidentas Paolo Cestra. „Greičio maratonas” yra vienas iš mūsų strateginių priemonių, kuriomis siekiame sumažinti eismo įvykių skaičių ir pasiekti maksimalaus saugumo Europos keliuose.

Analogiškoje akcijoje 2016 metais dalyvavo 22 Europos šalys, leistinas važiavimo greitis buvo kontroliuojamas 12,706 taškuose, patikrinta 2,5 mln. automobilių, nustatyta pažeidimų: 122,5 tūkst. greičio viršijimo atvejų. Pareigūnų skaičiavimais, greitį viršijo iki 5 % vairuotojų.

Papildoma informacija:

- Reklama -

Per pirmą šios akcijos dieną, balandžio 17 d., stacionarūs greičio matuokliai šalies keliuose užfiksavo 1429 leistino greičio viršijimo atvejus. Policijos pareigūnai keliuose surašė 104 administracinių nusižengimų protokolus dėl leistino greičio viršijimo. Nustatyti 3 atvejai, kuomet vairuotojai leistiną greitį viršijo daugiau, nei 50 km/ val.

Šventinį pirmadienio rytą Kaišiadorių r., magistraliniame kelyje Vilnius – Kaunas – Klaipėda, vietoje leistinas 130 km/val. greitis, 29 m. Baltarusijos Respublikos pilietis automobilį „Mitsubishi Pajero” vairavo 186 km/val. greičiu.

Prieš pat vidurdienį, Klaipėdos r., kelyje Klaipėda – Kretinga, 34 m. moteris, vairuodama automobilį „Audi A4 Avant”, viršijo šiame kelyje leistiną 70 km/val. greitį, važiavo 122 km/val. greičiu.

Šventinę popietę Vilniuje, S. Batoro g., kur leidžiamas 50 km/val. greitis, pareigūnai užfiksavo107 km/val. greičiu lėkusį „Mercedes Benz C220″ automobilį, kurį vairavo 2 metų vairavimo stažo neturinti 23 m. mergina.

Primename, kad administracinė atsakomybė už greičio viršijimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse:

416 straipsnis. Nustatyto greičio viršijimas

Nustatyto greičio viršijimas iki 10 km/val. užtraukia įspėjimą vairuotojams.

Nustatyto greičio viršijimas 10 – 20 km/val. užtraukia baudą vairuotojams 12 – 30 eurų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20 – 30 km/val. užtraukia baudą vairuotojams 30 – 90 eurų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau 30 – 40 km/val. užtraukia baudą vairuotojams 120 -170 eurų.

Nustatyto greičio viršijimas 40 – 50 km/val. užtraukia baudą vairuotojams nuo 170 – 230 eurų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 km/val. užtraukia baudą vairuotojams 450 – 550 eurų, privaloma skiriant teisės vairuoti transporto priemones atėmimą 1 – 6 mėn. ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims skirti piniginę 450 – 700 eurų baudą.

Kartu su piniginėmis baudomis, pradedantiesiems vairuotojams, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, motociklų vairuotojams: už greičio viršijimą 30 – 40 km/val privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą 3 – 6 mėn., už nustatyto greičio viršijimą 40 – 50 km/val. privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo šešių mėnesių iki vienų metų, o už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/val. šiems vairuotojams privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo 1 metų iki 1 metų ir 6 mėnesių.

Marija Kazanovič
Lietuvos kelių policijos tarnybos
Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus
vyresnioji specialistė

TOP naujienos

1000 litų policija nepaėmė

Kovo 25 d. 18 val. 35 min. Rietave, Plungės g., P.L. (gimęs 1958  m.), siekdamas išvengti administracinės nuobaudos už KET pažeidimą (vairavo automobilį būdamas...

Vyrai vis daugiau dėmesio skiria savo išvaizdos puoselėjimui

Grožis, ilgai buvęs išimtinai dailiosios lyties privilegija, tampa vis aktualesnis ir vyrams – vyriškos kosmetikos rinka yra viena sparčiausiai augančių pasaulyje: skaičiuojama, jog nuo...

Justas Šervenikas – pianistas, virpinatis jausmų klavišus

Pernai Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje su Rolandu Kazlu koncertavęs pianistas Justas Šervenikas šiemet grįžo su kitokiu projektu – su kolega violončelininku Tom Collingwood...

Užklupus žiemai, sudėtinga situacija keliuose – ant kieno pečių gula atsakomybė dėl eismo dalyvių saugumo?

Visą rudenį užsitęsę pakankamai šilti orai ir palankios eismo sąlygos, su lyg pirmosiomis žiemos dienomis apsivertė aukštyn kojomis. Liūdniausia, kad pirmasis stiprus plikledis Žemaitijos...

Girtas patėvis smaugė posūnį

Plungės rajono PK užregistruotas plungiškės D. K., gim. 1977 m., pareiškimas apie tai, kad vakar apie 15.00 val. namuose sugyventinis A. K., gim. 1982 m., būdamas neblaivus (nustatytas (2.79 prom.) girtumas),...

Atlikti gyvenimo trukmės testą galima ir Lietuvoje

Pasaulio sveikatos organizacijos bei gydytojų teigimu, apie 40–60 proc. įtakos sveikatai turi gyvenimo būdas – mityba, žalingi įpročiai, nepakankamas fizinis aktyvumas ar net emocinė būsena yra vienos dažniausiai minimų vėžio, širdies ir kraujagyslių bei...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS