Daugiau taip nebedarysiu

0
92

Tokius žodžius išgirdo policijos pareigūnai iš šešiolikmečio vienos mūsų miesto mokyklos moksleivio. Pareigūnai žino, kad šiais žodžiais tikėti galima toli gražu ne visada, tuo labiau, kad vagystė ne vienintelė jaunojo piliečio biografijoje. Šį kartą įkliuvo už dvi vagystes. Abu telefonus pavogė iš persirengimo kambario. Pirmąjį šįmet, vasario mėnesį, pasiimdamas šalia buvusį savo, pavogė ir draugo 750 Lt vertės aparatą, kurį pardavė už 170 Lt. Paskatintas sėkmės, praėjus vos tik mėnesiui, pavogė dar vieną iš tos pačios vietos. Šį kartą atėjo vogti specialiai, ir vėl 800 Lt vertės telefoną, kurį pardavė už 170 Lt.

Mūsų įstatymai pakankamai gailestingi nepilnamečiams, pirmą kartą nusikaltusiems. Suprato nustebusių tėvų, pakankamai aprūpinusių sūnų, atsiprašymą ir nukentėjusieji. Ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas kaltininkui susitaikius su nukentėjusiaisiais.

Nežiūrint, kad „savus“ vagis pagauti visada sunkiausia, policijai pavyko ne tik išsiaiškinti įvykio aplinkybes, bet ir surasti abu mobilaus ryšio telefono aparatus.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Plungės rajono policijos komisariato informacija