Dirigentui Stasiui Domarkui – premjero padėka

0
18

S. Domarkas2Praėjusį savaitgalį Plungėje vyko iškilmingas restauruotos Mykolo Kleopo Oginskio dvaro sodybos atidarymas. Iškilmėse dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasidžiaugė, kad XIX a Plungėje statyti kunigaikščio rūmai atgavo savo pirminį pavidalą ir grožį, bei įteikė padėkas iškiliems Plungės krašto žmonėms. Tarp jų – ir dirigentui Stasiui Domarkui.

„Šiemet, kai ne tik Lietuva, bet ir UNESCO rekomenduoja ir visa tarptautinė kultūrinė bendruomenė pažymi Mykolo Kleopo Oginskio metines, mes dar geriau suprantame aktyvios asmenybės reikšmę krašto politikai, kultūrai, visuomenės gyvenimui. Šiandieninė Lietuva su dėkingumu prisimena šį valstybės veikėją, o kartu – didelį kūrėją. Juo ypač didžiuojasi žemiečiai – Plungės krašto žmonės.“ – rašoma Ministro Pirmininko padėkoje.

Anot premjero, šio krašto žmonės didžiuojasi ir savo amžininkais – iškiliais Plungės krašto žmonėmis, tarp kurių ir dirigentas Stasys Domarkas – Plungės garbės pilietis, Plungiškių draugijos narys, vienas Mykolo Kleopo Oginskio festivalio sumanytojų ir meno vadovų.

„Jūsų dėka Plungėje pradėti rengti profesionaliosios muzikos festivaliai, garsūs Lietuvoje ir už jos ribų.“ – akcentuoja A. Butkevičius.

Plungėje vykstančių Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių renginių proga Lietuvos Respublikos vyriausybės vardu Ministras Pirmininkas dirigentui Stasiui Domarkui dėkojo už talentingą profesionaliąją veiklą ir nuolatinį dėmesį bei kultūros tradicijų puoselėjimą Žemaitijos regione ir šalyje.

Seimas 2015-uosius yra paskelbęs Mykolo Kleopo Oginskio metais.