Hanteliai svarbūs sportuojant namuose

0
64

hanteliaiSportas – sveikata, tačiau ne visiems pavyksta rasti laiko nueiti į sporto klubą. Ir tai nereiškia, jog žmogus tinginys. Tiesiog gyvenant miesto pakraštyje toliau nuo sporto klubų, ar gyvenvietėje kur nėra sporto klubo, ar tiesiog dirbant darbo grafiku kuris nesiderina su sporto klubo darbo grafiku, tenka ieškoti alternatyvų. Sportas namuose žinoma nesuteiks tokių rezultatų, kuriais galėtumėte didžiuotis sporto varžybose, tačiau juk sportuojate dėl savęs, formos palaikymo ir energijos. Norint sportuoti įvairiapusiškai, reikia sporto inventoriaus. Vienas iš svarbesnių yra svarmenys, sporto pasaulyje paprasčiausiai vadinami hanteliais.

Hanteliai arba svarmenys yra įrankis skirtas raumenų jėgai lavinti. Tai du metalo rutuliai sujungti trumpa rankena už kurios jie laikomi ir keliami sportuojant. Svarmenys skirstomi į reguliuojamus ir nereguliuojamus.

– Reguliuojami svarmenys turi ant rankenos uždedamus pageidaujamo svorio diskus. Diskai tvirtinami specialiais užraktais, kad nenukristų.
– Nereguliuojami svarmenys yra standartinės masės, diskai nekeičiami.

Kokius hantelius pasirinkti sprendžia pats sportuojantis remdamasis savo patirtimi ir trenerio rekomendacijomis. Sportuojantiems įvairiais svoriais žinoma optimalesnis variantas rinkti reguliuojamus svarmenis, merginos naudojančios nedidelius svarmenis fitnenese ar aerobikoje dažniausiai renkasi nereguliuojamus.

Svarmenys atlieka svarbų vaidmenį tokiose sporto šakose kaip kultūrizmas bei fitnesas. Dažniausiai hanteliai pasirenkami ugdant rankų, pečių raumenis. Sportuojant su hanteliais galima tiksliau atlikti fizinius pratimus, to pasekoje pavyksta pasiekti atskirus raumenis, stiprinti sunkiau pasiekiamas raumenų grupes.

Dažnai manoma jog svarmenys – tik vyrams, kadangi su svarmenimis sportuojančios moterys tampa vyriškomis. Tačiau tai tik populiarus mitas. Moterų organizmas nesugeba gaminti tiek testosterono, tad raumenų masė neauga vien dėl to, kad pradedama sportuoti su svoriais. Sportuojant su svarmenimis galima sustiprinti raumenis, atsikratyti celiulito ir džiaugtis stangriu kūnu.

Tinginiaujant ir neinant į sporto klubą bei nesportuojant namuose per mėnesį galima netekti iki 10% raumenų masės. Tai yra daug ir norint neprarasti formos derėtų pasirūpinti sporto inventoriumi namams ir reguliariai atlikti treniruotes. Tai ypač svarbu dirbantiems sėdimą darbą. Atminkite, prarasti fizinę formą lengva, atgauti sunku. Tad geriau palaikyti nuolat.