Mokslininkai išrado naują būdą kovoti su virusais

0
25

Mokslininkai teigia padarę išradimą, leisiantį sukurti vaistus prieš tokias virusines ligas kaip peršalimas.

Iki šiol ekspertai manė, kad antikūnai negali visiškai susidoroti su virusinėmis infekcijomis. Jie galėdavo tik užblokuoti jų patekimą į ląstelę arba kovoti su virusais už ląstelės ribų, praneša bbc.co.uk.

Medicininių tyrimų taryba įrodė, kad antikūnai gali patekti ir į ląsteles ir kovoti su virusais jų viduje.  Dėl šio atradimo greičiausiai bus sukurti nauji antivirusiniai vaistai.

Cambridge‘o mokslininkai bijo, kad naujų vaistų išradimas gali užtrukti labai ilgai ir naikinti ne visus virusus. Kai kurie antivirusiniai vaistai jau gali padėti gydyti tokius virusus kaip ŽIV.

Vis dėlto, virusai išlieka didžiausias žmonijos pavojus, nuo kurių miršta du kartus daugiau žmonių nei nuo vėžio. Juos yra sunkiausia išgydyti.

Naujas daktaro Leo Jameso ir kolegų atradimas keičia prieš tai buvusį mokslinį supratimą apie mūsų imunitetą virusinėms ligoms, tokioms kaip peršalimas ar gastroenteritas.

Atradimas parodė, kad antikūnai gali patekti į ląstelių vidų, o proteinas TRIM21 iššaukia kūno atsaką. Šis proteinas nustumia virusą į tą ląstelės dalį, kuri gali atsikratyti nepageidaujamų medžiagų. Paaiškėjo, kad šis procesas įvyksta labai greitai, paprastai greičiau nei virusas spėja ląstelę pažeisti.

Padidinus proteino TRIM21 kiekį ląstelėje šis procesas taptų dar greitesnis, todėl siūloma jo įdėti į naujuosius su virusais kovojančius vaistus.

Daktaras L. Jamesas sakė: „Daktarai išradę daug vaistų kovoti su bakterijomis ir tik keletą – su virusais. Tai dar tik pirmosios šio atradimo dienos, todėl mes dar nežinome, ar vaistai galės susidoroti su visais virusais. Aišku, mes labai džiaugiamės, kad dėl šio atradimo atsivers daug naujų kelių išrasti vaistams, kovojantiems prieš virusus“.