Plungės rajono šeimoms padės ir interneto portalas

0
54

Gruodį startavęs pirmasis Lietuvoje specializuotas informacijos portalas šeimoms – www.mususeima.lt, laukia ir Plungės rajono savivaldybės šeimų apsilankymų. Šiame interneto portale šeimos gali rasti visą joms aktualią informaciją – pradedant teisės aktais, psichologo patarimais ir baigiant šeimos ekonomikos skyriumi bei pramogomis. Idėja sukurti tokį portalą kilo dėl būtiniausių žinių šeimoms vienoje vietoje stokos tiek spausdintose, tiek elektroninėse  šalies informacijos priemonėse.

„Iki šiol šeimoms skirta informacija tiek šalies žiniasklaidoje, tiek įvairiose interneto svetainėse turėjo du pagrindinius trūkumus – visų pirma, jos stigo, antra – ji dažnai buvo nišinė. Jeigu, pavyzdžiui, apie vaikų auginimą yra net specializuotų leidinių, tai šeimos dažnai skųsdavosi, kad neranda žinių apie joms teikiamas paslaugas ar galimybes gauti paramą. Todėl sukūrėme vieningą informacijos portalą, kuris apimtų visas šeimos gyvenimo sritis bei būtų aktualus visiems jos nariams“, – teigia vienas iš interneto svetainės www.mususeima.lt idėjos autorių, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) pirmininkas Tomas Šalkauskas.

Portalo www.mususeima.lt atsiradimą lėmė ir pačių Lietuvos šeimų išsakyta nuomonė. Vieno iš specialaus tyrimo metu – „Pozityvų šeimos įvaizdį ir šeimos savivertę padedantys kurti veiksniai“ – buvo atskleista, kad viena iš labiausiai spręstinų šeimos politikos problemų šalyje – informacijos stoka.

Žiniasklaidos monitoringo kompanijos „Mediaskopas“ duomenimis, 2009 m. pradžioje Lietuvoje buvo tik 3 specializuoti spaudos leidiniai šeimoms. O iki šiol veikusios šeimoms skirtos interneto svetainės apėmė tik vieną arba kelis šeimos gyvenimo aspektus, pavyzdžiui, tėvystę ir vaikus, informaciją mokinių tėvams, pramogas ar buvo diskusijų, socialinio tinklo pobūdžio ir kt.

„Savo projektu taip pat norime priminti, kad šeimos sąvoka yra gana plati – į ją įeina tiek vaikus jau auginančios šeimos, tiek jų neturinčios, taip pat seneliai. Nepamiršime ir tik ketinančių kurti šeimas, probleminių, besiskiriančių šeimų, vienišų tėvų ir t.t. Visoms šioms grupėms stengsimės pateikti aktualią, naudingą ir aiškiai bei suprantamai išdėstytą informaciją. Portalas bus nuolat plėtojamas ir pildomas nauja informacija, atsižvelgiant į jo lankytojų poreikį, todėl labai lauksime jų reakcijos“, – teigia T. Šalkauskas.

Portalo www.mususeima.lt lankytojai jame gali rasti visus su šeima susijusius teisės aktus, organizacijų, kurios vienija šeimas ir kurios teikia paslaugas šeimai kontaktus, šeimos ekonomikos skyrių, taip pat gauti žinių apie šeimoms teikiamą pagalbą – tiek materialinę, tiek psichologinę ir kt. Portalo įkūrėjai, siekdami pateikti patikimas žinias šeimoms, bendradarbiauja su ministerijų ir savivaldybių įvairių sričių specialistais, SEB banko finansų analitike. Prie interneto svetainės veiklos prisideda psichologai, sociologai, socialiniai darbuotojai.

Informacijos portalo www.mususeima.lt iniciatorė – Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija. Projekto įgyvendinimą finansavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Tomas Šalkauskas, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkas