Prekybininkai džiaugiasi, jog žmonės sėklomis pradėjo domėtis jaų sausio mėnesį

0
63

seklosŠiemet susidomėjimas sėklomis ir sodinukais prasidėjo kaip niekada anksti – dar sausio mėnesį. Prekybos tinklo MAXIMA parduotuvėse daugiausiai įsigyjama kasdieninių daržovių sėklų – agurkų, burokėlių, ridikėlių, tarp gėlių sėklų populiariausia – Velykų žolė. Sėklų, palyginti su pernai metais, nupirkta du kartus daugiau.

Aktyvi prekyba sėklomis paprastai prasideda artėjant kalendoriniam pavasariui, tačiau šiais metais prekybos tinklas MAXIMA, atsižvelgdamas į žmonių susidomėjimą sėklomis, jų įsigyti pasiūlė jau sausio mėnesį. Palyginti su pernai metais tuo pačiu laikotarpiu, sėklų parduota du kartus daugiau. Visgi, prognozuojama, kad kovą, prasidėjus sėjimo sezonui, sėklų tradiciškai bus nupirkta daugiausia.

„Šiais metais žmonės labiausiai perka kasdieninių daržovių sėklas – agurkų, burokėlių, ridikėlių, cukinijų, pupelių, tarp prieskoninių žolelių populiariausi krapai. Pastebime, kad žmonės linkę rinktis gėles, kurios nereikalauja daug priežiūros, yra tinkamos auginti balkonuose, nebijo besikeičiančių oro sąlygų. Šį pavasarį ypatingai populiari Velykų žolė, jos sėklų, kaip ir kininių ratilių, nasturčių, petunijų, parduodama daugiausiai. Iš lentynų greitai dingsta ir lietuvių pamėgtų gėlių svogūnėliai – kardelių, lelijų, begonijų, jurginų“, – sako Olga Malaškevičienė, MAXIMA LT, UAB, atstovė ryšiams su visuomene.

Pasak jos, MAXIMA parduotuvėse klientai gali rinktis iš daugiau kaip 1000 pavadinimų sėklų. Be tradicinių augalų siūlomos ir išskirtinių sėklų linijos: daiginimo, ekologiškų sėklų, prieskoninių ir retų augalų. Klientų patogumui parduotuvėse pakabintas specialius kalendorius, kuriame pažymėtos rekomenduojamos datos – kada ir kokias sėklas patariama daiginti.

Sėklų pardavimai kasmet būna panašūs – daržovių sėklų nuperkama 70 procentų, gėlių – 30 procentų.

Plungės.info