Sėsk ant dviračio ir pasileisk į nuotykius!

0
66

Dviraciu nuoma dzukijojeNors Lietuva ir yra nuostabioje geografinėje padėtyje, gaila, tačiau saulėtų ir šiltų orų mūsų regione pasitaiko ne tiek ir daug. Vėjai, sniegas ir šaltis yra daug dažnesni draugai nei saulė ar svaiginantis karštis. Štai kodėl atėjus vasarai kiekvieną ima toks beprotiškas noras per tris ypatingus vasaros mėnesius nuveikti ką nors išties smagaus. Dažniausiai saulėtas vasaros dienas ar savaitgalius yra pasirenkama praleisti sėdint baidarėje, tvirtai įsikibus į irklus. Įvairūs baidarių nuomotojai siūlo skirtingus maršrutus gražiausiomis Lietuvos upėmis, pavyzdžiui, Ūla, Merkiu, Grūda ir kitomis. Tačiau, ar žinojote, kad visas šias apylinkes galima apžiūrėti ne tik plaukiant pasroviui vingiuotomis upėmis? Kitas, ne ką mažiau įsimintinas būdas yra kelionės dviračiais.

Dviračių nuoma populiarus atostogų praleidimo būdas

Dviračių nuoma tampa itin populiariu laisvalaikio praleidimo būdu bei puikia alternatyva nenorintiems sėstis į baidarę. Juk ne visi moka plaukti, ne visus vilioja sraunios upės, o smagiai paatostogauti retas kuris atsisakytų. Tad kiekvienam besiraukančiam ir sukančiam galvą, ką įdomaus nuveikus šį karštąjį sezoną, vertėtų išbandyti vieną seniausių transporto priemonių — dviratį! Tiesa, kartais atostogautojams kyla dilema: ar krautis į automobilį papildomų lagaminų, ar visgi stengtis ten sutalpinti gana didelį bei nepatogų transportuoti  dviratį? Tokiems asmenims reikėtų nusiraminti, nes dabar galima vienu šūviu nušauti du zuikius! Kai laisvalaikio daiktais prikrauta mašina pajudės link atostogų vietos Dzūkijoje, ten kiekvienas žmogus be jokio vargo galės išsinuomoti jam patikusį dviratį. Žaliame šio regiono mieste, Merkinėje, yra dviračių nuomos punktas ( „Sabo baidarės“), kuris atostogautojams nuomoja pačius įvairiausius vyriškus, moteriškus ir vaikiškus dviračius ir suteikia galimybę pakeliauti po Dzūkiją kiek kitaip. Prieš kelionę dviračiais keliautojams yra įteikiamas žemėlapis su pažymėtais poilsio punktais ir lankytinomis vietomis, tad Merkinėje galima ne tik lengvai pasivažinėti po apylinkes, bet ir sužinoti daug naujų anksčiau negirdėtų faktų apie lankomas vietoves.  Maršrutai taip pat siūlomi įvairūs: rinktis galima nuo 5 iki 30-ies kilometrų, o geriausia yra tai, kad jie visi sudaryti taip, jog dviračių nuomotojai, mindami pedalus ir grožėdamiesi vis kitomis apylinkėmis, vis tiek sugrįš į tą patį pradžios tašką.

Kodėl verta atostogas praleisti Merkinėje?

Merkinė — vienas įspūdingiausių senųjų Lietuvos miestų, garsėjantis unikaliais architektūriniais paminklais ir įspūdinga, kvapą gniaužiančia gamta. Čia taip pat yra garsusis piliakalnis, menantis ant jo stovėjusią pilį, kuri istoriniuose metraščiuose minima dar XII a. Nuo piliakalnio atsiveria Merkio, Nemuno ir Stangės santaka. 1,5 km į pietvakarius nuo Merkinės, Nemuno kairiajame krante, galima aptikti Jonionių akmenis — objektus, kurie anksčiau buvo paleoastronominė stebykla. Visas šias maršruto vietas be didelio vargo galima apkeliauti dviračiais. Tad, argi nevilioja toks šios vasaros planas?

Taisyklės, kurių reikia laikytis nuomojant dviračius

Siekiant ne tik įsimintino, bet ir saugaus dviračių nuotykio, prieš nuomojant dviratį reikėtų susipažinti su keletu taisyklių. Visų pirma, nepamirškite iš anksto rezervuoti dviračių, priešingu atveju gali atsitikti taip, jog nuomos punkte jų paprasčiausiai nebus likę. Atvykę į vietą ir pradėję savo kelionę taip pat nepamirškite laikytis kelių eismo taisyklių. Neišklyskite iš maršruto ir važiuokite tik dviračių takais arba asfalto ar betono danga, skirta dviračiams. Atminkite, kad mažuosius atostogautojus iki šešerių metų gali vežti tik suaugęs asmuo, o visi vyresni vaikai gali važiuoti patys. Dviračių žygio metu su savimi pasiimkite tik būtiniausius dalykus (geriamą vandenį, maistą ir pan.), kurie neapsunkintų kelionės. Apsisaugoti nuo karštų saulės spindulių padės kepurė, tad prieš leidžiantis į kelionę, pasitikrinkite, ar šis galvos apdangalas vyksta kartu. Tokios išvykos drabužiai, žinoma, priklauso nuo sezono bei oro sąlygų, bet, prieš išvažiuojant, būtų naudinga pasidomėti, ar Jūsų atostogų metu nežadamas lietus, antraip — raskite lagamine vietos ir lietpalčiui ar šiltesniam megztiniui. Kelionės dviračiais reikalauja tam tikrų taisyklių, tačiau jų laikantis  toks žygis žadamas saugus ir be nesmagių netikėtumų. Taigi, jei vis dar svarstote — šimtus kartų išbandytos baidarės ar atostogos ant dviračio — nieko nelaukite ir leiskitės į puikią kelionę su geriausiais draugais, šeima ir šia dvirate transporto priemone.