Švenčiančius paskutinį skambutį raginame keliuose elgtis drausmingai ir atsargiai

0
28

policija-vilniusKelių policijos pareigūnai sveikina Paskutinį skambutį švenčiančius abiturientus ir ragina atsakingai elgtis gatvėse bei keliuose.

Netrukus daugelio Lietuvos mokyklų abiturientams nuskambės paskutinis skambutis. Abiturientai jį švenčia ne tik mokyklose – šventinis siautulys dažniausiai persikelia į gamtos prieglobstį užmiestyje, kaimo sodybose rengiamus pobūvius. Kelių policijos pareigūnai abiturientams primena eismo dalyvių pareigas ir atsakomybę už savo ir kitų sveikatą bei gyvybę kelyje.

Vairuotojus prašome be reikalo nenaudoti garso signalų, neleisti keleiviams stovėti automobilyje, išlįsti pro automobilio liuką, persisverti per automobilio langus, kitaip rizikuoti ir trukdyti eismui.

Jokiu būdu nesėskite vairuoti būdami neblaivūs ir nesileiskite vežami girtų vairuotojų. Kad ši graži mokyklos ir šeimos šventė neatneštų skaudžios nelaimės, abiturientų tėvams būtina pasidomėti kada ir kaip jų vaikai grįš iš šventinio vakarėlio.

Pastarųjų metų eismo įvykiai Lietuvoje rodo, kad iš pasilinksminimų grįžtančių ir į tragiškus eismo įvykius patekusių jaunuolių pagrindinė nelaimių priežastis – alkoholis ir didelis važiavimo greitis. Policijos pareigūnai intensyviau kontroliuos transporto priemonių vairuotojų blaivumą ir ypatingą dėmesį skirs jauniems, daug bendraamžių keleivių vežantiems vairuotojams bei greičio mėgėjams.

Vilniaus apskr. VPK informacija