Teatro dienai ruošiasi ir mažieji plungiškiai

0
52

Kovo 27-oji – tarptautinė teatro diena. Tai šventė ne tik profesionaliems aktoriams, režisieriams, bet ir tiems kuriems šis pomėgis nėra tikroji profesija, o tik smagus ir turiningas laisvalaikio praleidimo būdas.

Plungiškiai puikiai žino, kad tą dieną į naujausias teatro premjeras juos kvies Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“. Šis kolektyvas ilgai ieškojęs būdų kaip šią dieną įprasminti ir mažiesiems žiūrovams pradėjo organizuoti rajono vaikų teatrų šventę „Vaikiško teatro pavasaris“. Jau ne pirmus metus šios šventės pagrindiniu akcentu tampa Plungės lopšelių – darželių auklėtinių šiai progai parengti spektakliai. Nors jaudinasi visi, tiek mažieji aktoriai, tiek jų tėveliai bei auklėtojos , bet gerų emocijų, laimingų veidų ir smagių atradimų žiūrint jų spektaklius  patiria visi žiūrovai.

Šiemet kovo 27-ąją Plungės kultūros centre vėl krykštaus „Vaikiško teatro pavasario“ dalyviai.  Nuo 10 valandos  į premjerą pirmieji kvies  lopšelio – darželio „Pasaka“  priešmokyklinė vaikų grupė, bei   vaikų su negalia grupė. Vadovių Jūratės Kensminienės ir Jūratės Endrikienės parengti darželio auklėtiniai vaidins spektaklį „Draugystė“.

Muzikinę  pasaką  – „Spalvų šalis“  vaidins  lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinės  grupės   vaikai, kuriuos šiai šventei rengė vadovės Nijolė Puplauskienė, Regina Gudavičienė, Olga Simutienė, Daiva Stankevičiūtė, Irena Vengalienė.

Plungės lopšelio – darželio „Saulutė“ priešmokyklinės  grupės  vaikai šventei repetuoja spektaklį  „Nepatenkinta boružė“. Jų vadovės – Vida Latakienė, Janina Norkevičienė.

Nuo 11.30 valandos žiūrovų aplodismentų lauks mažieji aktoriai iš

lopšelio – darželio „Rūtelė“ priešmokyklinės  grupės. Jie suvaidins vadovių Lolitos Doviltienės ir Ramutės Jonušienės parengtą  spektaklį „Voro vestuvės“.

Lopšelio – darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinė vaikų grupė dovanos  spektaklį „Daktaras Aiskauda“. Vadovės – Birutė Raudienė, Evelina Urbonienė, Virginija Sodienė, Vida Vaitkuvienė, Lida Šarkauskienė.

Visi šventėje dalyvaujantys lopšeliai – darželiai labai pagyvina ir papuošia šventę. Labai smagu po spektaklių matyti tėvelių, pedagogų ir mažųjų aktorių nesumeluotas ir nesuvaidintas emocijas. Kas žino, gal iš šių mažųjų aktorių kada nors  išaugs tikrosios teatrinio meno žvaigždės.

Visose „Vaikiško teatro pavasario“ šventėse dalyvauja Plungės Vyskupo M.Valančiaus pradinės mokyklos moksleivių teatras. Šių metų  šventei jie rengia spektaklį „Išdykėlio Baltramiejaus nuotykiai“. Tetaro režisierė – Sigita Matulienė.

Šventę, 15.00 valandą prasidėsiančiu spektakliu, užbaigs šeimininkai – Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ vaikų grupė. Jie žiūrovus kviečia į premjerą pagal H.K. Anderseno pasaką „Coliukė“ . Režisieriai Sigita ir Romas Matuliai, spektaklio dailininkė Aldona Ruibienė. Šis spektaklis tikrai nepaliks abejingų, nes tiek maži, tiek suaugę puikiai žino šią pasaką ir prisimena,  kaip  mergaitė Coliukė, gimusi iš nuostabaus gėlės žiedo, ir vos pamačiusi  pasaulį, patiria įvairiausių sunkumų: iš namų  ją  pagrobė bjauri Varlė, į naktinį vabalų klubą veža Karkvabalis, aklas Kurmis, kuris negalėjo pakęsti saulės ir gėlių nori vesti Coliukę.  Tačiau Coliukė  labiausiai troško laisvės, negali gyventi be šviesos ir meilės, be  paukščių giesmių, todėl su Kregždute iškeliauja į Šiltuosius kraštus….. Spektaklyje vaidina net 37 „Saulos“ vaikų grupės teatralai.

Kviečiame visus plungiškius žaisti, žiūrėti, stebėti ir stebėtis spektakliais, aktoriais, režisieriais, kad visi galėtume pajusti Tarptautinę teatro dieną ir savo širdyse.

{module Vaikiško teatro pavasaris}

Nuotraukose – 2011 metų šventės „Vaikiško teatro pavasaris“ akimirkos.

Daivos Gramalienės, Plungės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkės informacija