Techninė transporto priemonės apžiūra: svarbiausi niuansai

0
9

automobiliaiTechninė automobilių patikra yra privaloma transporto priemonės apžiūra, užtikrinanti tinkamą automobilio būklę ir besirūpinanti vairuotojų bei transporto priemonės keleivių saugumu. Jei automobilio patikrą atliekate didmiestyje ir norite išvengti nesklandumų, atvažiavę į nurodytą apžiūros punktą, atkreipkite dėmesį į ženklus, suteikiančius informacijos apie tai, kurioje vietoje ir kokio tipo automobiliai yra tikrinami.

Jei atėjo laikas atlikti techninę patikrą, tačiau manote, kad transporto priemonei yra būtini remonto darbai, pristatykite automobilį autoservisui – kvalifikuoti darbuotojai suteiks visus jūsų lūkesčius atitinkančias remonto paslaugas, be to, autoservisai patars dėl tolimesnės automobilio priežiūros ir galimų gedimų ateityje. Nepamirškite, kad laiku atliktas automobilių remontas padės sutaupyti taisymo darbams skirtas išlaidas – paprastai viena sugedusi detalė keičia sveikosios būklę ir tokiu būdu sukuria nesibaigiančią gedimų grandį, kurios remontui autoservisai privalės skirti ne vieną darbo dieną.

Prieš pateikdami transporto priemonę techninės apžiūros specialistų rankoms, visų pirma turite sumokėti numatytą apžiūros mokestį ir pateikti automobilio techninį pasą, liudijantį, kad šis automobilis yra registruotas Lietuvoje. Sumokėję techninės apžiūros mokesčius, važiuokite į tikrinimo salę. Nepamirškite, kad automobilis turi būti švarus, jame negali būti keleivių, gyvūnų ar krovinių. Kontrolieriui būtina pateikti galiojantį ir jūsų tapatybę liudijantį vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos dokumentą, kvitą, įrodantį, kad už šią apžiūrą buvo sumokėta, ir galiojantį civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartį.

Pirmasis kontrolieriaus darbas – patikrinti automobilio identifikavimo dokumentus. Tuomet atliekami kiti patikros darbai: stabdžių skysčio lygio matavimas, akumuliatorių tvirtumo vertinimas, dangčių, durų ir langų atidarymo ir uždarymo lengvumas. Kontrolierius patikrina, ar transporto priemonėje yra gesintuvas, avarinio sustojimo ženklas ir vaistinėlė. Atsisėdęs į automobilį tikrintojas įvertina ir užsirašo ridą, patikrina signalo veikimą, saugos diržų funkcionalumą, šildymo įrangą, valytuvų ir ploviklių veikimą, sėdynių tvirtinimo niuansus. Kitas žingsnis – transporto priemonės stabdžių patikra. Vėliau tikrinama apšvietimo ir šviesos signalizacijos įranga, vertinama sklaidytuvų ir reflektorių būklė, apžiūrimas žibintų sandarumas. Atlikus minėtuosius darbus, tikrinamos transporto priemonės vairavimo, stabdymo ir išmetimo sistemos, įvertinami išoriniai automobilio elementai: kėbulas, ratai, pakaba ir rėmas.

Jei yra vienos ar kitos rūšies gedimų, rekomenduojamas automobilių remontas, t. y. konstatuojama, kad transporto priemonė yra techniškai netvarkinga. Įvykdžius remonto darbus, automobilis tikrinamas iš naujo.