Trynukų mama: „Svarbu nė vieno nepamiršti apkabinti“

0
50

Aušra, Vakaris ir Joris – trys puikiai išauklėti mažyliai. Kol mama Inga kalbasi su laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Renata Mikailionyte, vos metų ir vienuolikos mėnesių mėlynakiai pypliai kantriai laukia savo eilės: tyliai pažaidę už nugarų, laikas nuo laiko mandagiai pasiprašo ant kelių.

„Stengiuosi visiems skirti vienodai dėmesio ir apkabinimų. Kartais net mintyse dėlioju jų grafiką“, – prisipažįsta trynukų mama Inga. Šį šeštadienį, TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Inga papasakos, kaip auklėti tris mažylius ir nepasiduoti net tada, kai reikia labai daug kantrybės.

Ligoninėje praleido daugiau nei mėnesį

Kaip dažniausiai nutinka trynukams, o kartais ir dvynukams, taip nutiko ir Aušrai, Vakariui bei Joriui – jie gimė kiek per anksti, vos septynių mėnesių. „Didelis iššūkis buvo net maitinimas: pačioje pradžioje jiems buvo galima duoti vos po kelis mililitrus pienuko! Sunku buvo ne tik man kaip mamai, bet ir seselėms – tuo pačiu metu palatoje gulėjo dar dvi mamos pagimdžiusios taip pat po tris mažylius!“, – retą situaciją nupasakoja Inga. Šiandien seselėms ji dėkinga už naudingus patarimus, o kitoms trynukų mamoms – už draugystę, kurią puoselėja iki šiol. „Galite įsivaizduoti kaip atrodo mūsų susitikimai, kai tiek mažylių vienu metu šliaužioja ant grindų“, – šypsosi moteris.

Mokosi ne tik iš mamos, bet ir vieni iš kitų

Šiandien Ingos mažylius lengvai atskiria net aplinkiniai. Vis dėlto pradžioje suabejoti teko ir pačiai mamai: „Buvo, kad ligoninėje žiūrint į tris vystyklų krūveles, iš kurių kyšo tik maža dalis veiduko, teko kokias dešimt sekundžių pasukti galvą, kuris Joris, o kuris Vakaris“, – pasakoja Inga. Dabar jos atžalos skiriasi ne tik išvaizda, bet ir charakteriu: mergaitė atlieka damos vaidmenį, berniukai labiau patrakę, tačiau taip pat turi unikalių būdo bruožų: „Vienas prieraišesnis, lipšnesnis, kitas savarankiškesnis“, – paaiškina Inga. Iš tiesų savarankiški atrodo visi Ingos vaikai: kol vienam rišamas batukas, kitas pasiruošia savuosius, o mergytė tiesia rankas į striukytę ir mandagiai prašo „Pasaulis pagal moteris“ tetų jai padėti. „Mažyliai tikrai labai savarankiški ir greitai mokosi“, – mūsu pastebėjimui pritaria Inga. „Mokosi ir vienas iš kito: gudrybių, manierų. Jie turi labai stiprų ryšį, kuris mamytei ne visada į naudą: vienam nubudus ir nubėgus į kitą kambarį, tuoj iš paskos bėga ir kitas, vienam pravirkus – rūpestis kyla ir likusiems.

Suartino su draugais

Inga neslepia, kad kartais būna labai sunku. „Tačiau tikrai nereikia pasiduoti. Žinau, kad mažyliai greitai užaugs ir viskas bus lengviau“, – sako Inga ir džiaugiasi, kad tokia situacija neatitolino jos nuo draugų: „Galiu sakyti, kad kaip tik suartino: dabar artimieji veržiasi jų lankyti, padėti, dalytis. Matomės dažniau negu seniau“, – džiaugiasi jauna mama.

Kaip auklėti trynukus, kaip puoselėti vaikų talentus bei kaip laidos vedėjos Renata Mikailionytė bei Kristina Rimienė atrodė vaikystėje, žiūrėkite šeštadienį 9.30 val. per TV3.