Vėstant orams būkime atsargūs kelyje

0
31

Šiemet ruduo neįprastai anksti kelininkams ir vairuotojams pateikė staigmenų. Spalio 15 dienos rytą Lietuvos keliuose plikledis sukėlė nemažai rūpesčių į darbus ir mokyklas skubantiems gyventojams.

Policija informuoja vairuotojus, kad artėjant žiemai būtina pasiruošti sudėtingesnėms vairavimo sąlygoms: pakeisti langų plovimo skystį neužšąlančiu, apsirūpinti ledo ir sniego valymo priemonėmis, vasarines padangas pakeisti pritaikytomis šaltajam sezonui. Vairuotojai turėtų būti itin budrūs ir atsargūs. Kaskart sėdant už vairo būtina kruopščiai nusivalyti apšerkšnijusius langų stiklus, įvertinti oro sąlygas ir jų poveikį kelio dangai, kuri nuo šiol vis dažniau bus slidi.

Visi eismo dalyviai turėtų atkreipti dėmesį, kad anksčiau temstant ypač svarbu su savimi turėti atšvaitą. Dėl pailgėjusio tamsaus paros meto ypač išauga avarijų, kuriose nukenčia pėstieji, tikimybė, dėl to būti matomam yra kiekvieno eismo dalyvio pareiga ir būtinybė.

Pareigūnai taip pat informuoja, kad nuo lapkričio 1 dienos galima važinėti dygliuotomis padangomis, o iki lapkričio 10 dienos privaloma pasikeisti vasarines lengvųjų automobilių padangas į žiemines.

Prasidėjus šaltajam sezonui keičiasi ir važiavimo greičio apribojimai. Nuo lapkričio 1 dienos automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 kilometrų per valandą greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 kilometrų per valandą greičiu, praneša Tauragės AVPK.

Plungės.info