5.3 C
Plungė
2024 / 04 / 26

Futbolininkė G. Blažytė: „privalau žinoti komandos problemas ir jas spręsti“

Ar jau skaitėte?

Lietuvos jaunimo merginų futbolo rinktinės (U–17) kapitonė Gintarė Blažytė (17 m.) įsitikinusi, kad norint ko nors pasiekti mėgstamoje sporto šakoje, vien noro neužtenka – reikia ir artimųjų palaikymo, ir motyvacijos siekti aukštumų.

- Reklama -

Teatras, šokiai ir futbolas

Futbolininkės teigimu, sportas jos gyvenime atsirado labai netikėtai – iki tol ji lankė teatro ir šokių būrelius. „Kai buvau dvylikos, draugė pakvietė išbandyti futbolą. Prieš tai ji dar pripasakojo įvairiausių gražių dalykų apie šią sporto šaką. Futbolas mane sužavėjo ir pradėjau aktyviai sportuoti.

Tai – komandinis žaidimas ir jis suteikia galimybę susipažinti su daugybe naujų žmonių. Čia visuomet esi apsuptas gerai nusiteikusių sportininkų, kurie tave palaiko ir kiekvieną dieną skatina tobulėti. Visa tai verčia žavėtis futbolu,“ – TV laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ pasakoja G. Blažytė.

Anot jos, šeima į susižavėjimą futbolų iš pradžių reagavo neigiamai ir manė, kad tai tik trumpalaikis užsidegimas. „Visada buvau labai mergaitiška, o futbolas dažniausiai siejamas su vyrų užsiėmimu. Bet kai šeima pamatė, kad šitas žaidimas man iš tiesų teikia malonumą – viskas pasikeitė“, – prisimena pašnekovė.

Kapitonui – daug atsakomybių

- Reklama -

Būti merginų rinktinės kapitone – ne tik garbė, bet ir įpareigojimas. G. Blažytei komandoje tenka prižiūrėti viską – nuo emocinės atmosferos iki sportinės aprangos: „turiu būti tas žmogus, kuris užveda komandą, palaiko gerą nuotaiką, draugiškus tarpusavio santykius.

Žiūriu ar visos žaidėjos motyvuotos, draugiškos – komandoje negali kilti jokių pykčių ar susiskirstymo grupelėmis. Tenka sužiūrėti ir tai, ar visos vienodai apsirengusios. Trumpai tariant – privalau žinoti visas komandoje iškylančias problemas ir jas spręsti“, – pasakoja kapitonė.

G. Blažytės įsitikinimu, augančiai futbolininkei reikia 3 pagrindinių savybių: draugiškumo, motyvacijos ir meilės futbolui. Visą kitą atneša treniruotės ir pastangos.

Sportas padeda mokytis

TV laidos „Lietuvos mokyklų žaidynės“ pašnekovė pasakoja, kad mokydamasi Vilniaus Ozo gimnazijoje, kurioje sportas derinamas su mokslais, spėja viską.

„Sportuojant visuomet reikia turėti planą B. Net jeigu futbolas yra svarbiausias dalykas, mokslų pamiršti negalima. Jei trauma nutrauks sportinę karjerą, turėdamas išsilavinimą gali siekti karjeros kitoje srityje bei užsitikrinti savo ateitį.

Apskritai, jaunam žmogui reikia ir verta sportuoti, nes tai palaiko gerą nuotaiką bei savijautą, garantuoja iškrovą, o tai padeda sutelkti dėmesį į mokslus“, – įsitikunusi jaunoji žaidėja.

Rungtynės užrištomis akimis

Siųsdama linkėjimus „Lietuvos mokyklų žaidynių“ sportininkams, G. Blažytė kalbėjo trumpai ir aiškiai: „niekada nenustokite tobulėti, visada žinokite ko norite ir eikite tik pirmyn.“

Daugiau apie jaunosios futbolininkės kelią G. Blažytė pasakos laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“, kurią šeštadienį 10.30 val. rodys televizijos kanalas TV6. Laidos pabaigoje, jos vedėjas Mindaugas Ponomariovas-Ozis susirungs „Lietuvos mokyklų žaidynių“ partnerės „Maxima“ iššūkyje. Šįkart jis linksmoje ir nenuspėjamoje aklo testo rungtyje bandys nurungti regbininką Pavelą.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Jame dalyvauja per 200 tūkst. mokinių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Žaidynių programoje net 25 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės, mokyklos. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą remia socialiai atsakingas prekybos tinklas „Maxima“.

TOP naujienos

Bakterijų atsparumas antibiotikams lengvai išgydomas infekcijas gali paversti mirtinomis

Minėdamas supratimo apie antibiotikus savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras dalijasi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) informacija: rūpestį dėl bakterijų atsparumo antibiotikams keliamos grėsmės, įžvalgas,...

Užsienyje gyvenančius pensininkus vejasi skolos Lietuvoje

Kai kurie mūsų šalies pensininkai, išvykę gyventi į užsienį ir oficialiai deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos, susiduria su nemalonumais – didžiulėmis skolomis, kurios atsiveja...

Aiškina valstybės praturtėjimo receptą – viskas prasideda dar mokyklos suole

Jau ne vienerius metus Lietuva bando prasimušti tarp Europos inovacijų lyderių. Tačiau nepaisant investicijų, kol kas tarp pačių geriausių nepatenkame – pagal skaitmeninės ekonomikos...

Pašalinė veikla vairuojant pavojinga visiems eismo dalyviams

Minint keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną Susisiekimo ministerija atkreipia vairuotojų dėmesį, kad bet kokia pašalinė veikla vairuojant yra pavojinga. Saugaus eismo ekspertai pataria nepamiršti, kad...

Permainos piniginės socialinės paramos srityje

Nuo 2012 metų sausio 1 dienos įsigaliojo naujas Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymas, kurį Lietuvos Respublikos Seimas priėmė 2011 metų gruodžio 1 dieną. Naujajame įstatyme atsisakyta reikalavimo darbingo amžiaus...

Reklamos įtaka vartotojui: vakar, šiandien ir rytoj

Reklama labai sparčiai skverbiasi į įvairias gyvenimo sritis. Esant didelei prekių ir paslaugų įvairovei, reklama tampa viena svarbiausių esamų ir potencialių pirkėjų, lankytojų ir klientų informavimo, supažindinimo ir susidomėjimą sukeliančių bei įtikinėjimo priemonių. Šiomis...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS