14.3 C
Plungė
2024 / 05 / 04

Kam sveikam žmogui papildomas vitaminas C?

Ar jau skaitėte?

Šiais metais itin anksti prasidėjus peršalimo ligų sezonui, vaistininkai stebi augančią vitamino C paklausą. Palyginus su praėjusiais metais, lapkričio mėnesį vitamino C preparatų parduota net 37 proc. daugiau, praneša vaistinių tinklas „Eurovaistinė”.

- Reklama -

Sveikatos specialistai sako, kad šaltuoju metų laiku daugumai klientų aktualiausias vitamino C poveikis imuninei sistemai: siekis sustiprinti organizmo atsparumą ir apsisaugoti nuo ligų.

„Tyrimai rodo, kad žmonės vartojantys vitaminą C serga šiek tiek trumpiau. Vis dėlto tai reikėtų daryti reguliariai, o ne priebėgomis, kai peršalimų ir kitų panašių susirgimų sezonas jau čia pat“, – pataria „Eurovaistinės“ vaistininkas Petras Vaitiekūnas.

Sveikatos specialistų teigimu, nauda imunitetui vitamino C poveikis neapsiriboja. Teigiama vitamino C įtaka organizmui priklauso nuo amžiaus ir sveikatos būklės.

„Energingiems ir judriems vaikams vitaminas C naudingas tuo, kad skatina kolageno gamybą – šis baltymas padeda greičiau užgyti nedidelėms žaizdelėms, mėlynėms ir įbrėžimams. Vyresniame amžiuje vitaminas C padeda reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (ir taip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų), gali būti naudingas akių ligų, kataraktos bei amžinės geltonosios dėmės degeneracijos, ir onkologinių susirgimų prevencijai“, – vitamino C naudą skirtingiems organizmams komentuoja vaistininkas ir pabrėžia, kad šį vitaminą taip pat turėtų rinktis veiklūs, stresą patiriantys žmonės, – „vitaminas C yra svarbus normaliai nervų sistemai ir psichologinei būklei palaikyti, padeda mažinti nuovargį, psichologines ir fizines streso sukeliamas reakcijas“.

Nors tradiciškai manoma, kad daugiausiai vitamino C turi citrusiniai vaisiai, jis aptinkamas ir kituose vaisiuose bei daržovėse, apie kuriuos susimąstoma rečiau.

- Reklama -

„Daugiausiai vitamino C yra saldžiuosiuose pipiruose, brokoliuose, žiediniuose ir Briuselio kopūstuose, taip pat erškėtuogėse, šaltalankio uogose, juoduosiuose serbentuose ar žemuogėse“, – natūralius vitamino C šaltinius vardija vaistininkas ir priduria, kad maisto virimas ir kepimas mažina vitamino įsisavinimą.

„Ne mažiau vitamino C įsisavinimui trukdo tokie šiuolaikinio gyvenimo palydovai kaip teršalai ar stresas bei žalingi įpročiai – rūkymas ir alkoholis, Todėl pajutus, jog dažniau sergama, pradėjo kraujuoti dantenos ar lėčiau gyja žaizdos, reikėtų nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku“, – pataria farmacijos specialistas.

Laura Bielskė
Komunikacijos vadovė
Eurovaistinė, UAB

TOP naujienos

Miškininkų dovana – šimtas tūkstančių eglės šakų

Įžiebtos pirmosios šventinės girliandos, o kartu su jomis ir didžioji miesto eglė skuba sutikti Šventas Kalėdas ir Naujuosius metus tinkamai pasiruošus....

Išmaniosios kartos mokinys: kas jis ir kokie jo iššūkiai?

Pasaulinė statistika rodo, kad iš beveik 5 mlrd. internetu besinaudojančių žmonių net 3,7 mlrd. aktyviai naudoja socialinius tinklus, įsijungdami į juos nuo ankstyvos paauglystės....

Didžiausias sergamumas praėjusią savaitę užregistruotas ir Telšių regione

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, 51-ąją šių metų savaitę (gruodžio 20-26 d.) sergamumas gripu ir...

LNK televizija mus „nurašė”

Supriešins miestus, pasės nesantaiką, kauniečiai vėl dėl pergalės draskysis įrodinėdami, kad jų miestas yra "kiečiausias" – pliekiasi internautai, išgirdę apie naują LNK projektą "Lietuvos supermiestas". Kviečiami dalyvauti visi miestaiRudens sezoną pradėjusi...

FIBA vadovas: ką lietuviai valgo?

Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) generalinis sekretorius Patrickas Baumannas džiūgauja dėl sprendimo pakviesti Lietuvą į planetos pirmenybes. Aikštėje neiškovojusi vietos Pasaulio čempionate, Lietuva sulaukė FIBA vardinio kvietimo, už...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS